ZIEMASSVĒTKU DZEJOLĪŠI KO SKAITĪT PIE EGLĪTES

Ziemassvētki ir patīkama satraukuma pilns laiks kā lieliem, tā maziem. Neatņemama Ziemassvētku tradīcija ir pantiņu skaitīšana un dāvanu saņemšana. Kurš gan nezina dzejolīti par pīrāgu, kuram apdega abi gali. Ja agrāk šos pantiņus mums mācīja ģimenē, bērnudārzos un skolās, tad mūsdienās daudzi izvēlas pantiņus atrast citur. Netrūkst interneta vietnes, kas piedāvā dažāda rakstura dzejolīšus, pantiņus un daudz ko citu. Tā ir kā virtuāla grāmatiņa mūsu kabatā. Pēc īstā pantiņa noskaitīšanas, iestājas vakara gaidītākā daļa – dāvanas saņemšana, par kuru īstu sajūsmu vienmēr izrāda bērni.

Vairāk lasīt šeit – https://labadavana.lv/apsveikumi/svetki/ziemassvetki/

KĀDAS DĀVANAS IZVĒLĒTIES ZIEMASSVĒTKOS DRAUGIEM?

Svētkos ne tikai dāvinām taustāmas lietas, bet arī novēlam labu veselību, gaišas domas un patīkamas emocijas visu cauru gadu. Šāda veida jauki vārdi sniedz pozitīvas izjūtas un emocijas, kas ir viens no galvenajiem šo svētku mērķiem. Interesanti, ka tieši siltākie un mīļākie gada svētki ir pašā ziemas vidū, taču tas jau no seniem laikiem neattur no dažādu Ziemassvētku tradīciju piekopšanas un spēļu spēlēšanas. Lai arī pastāv uzskats, ka mūsdienās Ziemassvētki ir kļuvuši pārāk komerciāli, līdz galam īsti piekrist negribētos, jo pat ar visdārgākajām dāvanām, šie svētki, galvenokārt, visiem asociējas tieši ar gaišām emocijām, prieku un kopības sajūtu gadu no gada. Nav nepieciešamas lielas dāvanas. Ja izvēlaties kādam uzdāvināt pat mazu nieciņu, tas noteikti tiks novērtēts! Labi vārdi vienmēr ir devuši pozitīvas izjūtas un enerģijas lādiņu neatkarīgi no svētkiem.

VAI LATVIJĀ ZIEMASSVĒTKUS VISI SVIN REIZĒ?

Saprotams, ka citu valstu Ziemassvētku tradīcijas var būt atšķirīgas. Arī svētku svinēšanas laiks var variēt pa pāris nedēļām, jo, piemēram, pareizticīgo Ziemassvētki tiek svinēti divas nedēļas vēlāk – 7. janvārī Kad 15. gadsimtā notika Baznīcas kalendāra maiņa, Austrumu baznīca izvēlējās turpināt lietot Juliāna kalendāru, kas esot ticis lietots arī Jēzus dzimšanas laikā. Daudzi Ziemassvētkus sagaida ar gavēni, vēl kāds izvēlas pielietot citu valstu un kultūru tradīcijas. Svētku būtība paliek nemainīga, tādēļ nav pareizu vai nepareizu svētku sagaidīšanas tradīciju. Arī daļa latviešu Ziemassvētkus svin vēlāk, kopā ar pareizticīgo konfesiju pārstāvjiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *