Topogrāfija un ģeodēzija

Kā tas redzams tagadējā terminoloģijā, pati ģeodēzija ir un būs objekta atrašanās vietas noteikšana, kā arī tā lieluma un pašas formas aprakstīšana. Šai zinātnei ir cieša saikne ar matemātiku, fiziku un ģeometriju. Ģeodēzija veicināja to, ka tiek radītas koordinātu sistēmas, tiek būvēti tā sauktie ģeodēziskie tīkli un apzīmeti konkretie punkti uz zemes. Pats topogrāfiskais plāns lauj orientēties zemes virsū, bet mērnieks ļauj tieši identificēt kam kāds zemes gabals pieder, un tad būs izsniegts zemes robežu plāns, kas pēc likuma nosaka robežas. Bez šaubām tieši šodien Latvijas mērnieks ir tik pieprasīts, jo nepieciešams daudz precizet robežas un tad veic izmaiņas pats zemes kadastrs.

Uzzini vairāk – https://www.geodezists.lv/pakalpojumi/lazerskenesana/

Interesanti, bet ģeodēzija tiešām ir ļoti pieprasīta zinātne, kuras pakalpojumi būs vajadzīgi dažnedažādās tautsaimniecības nozarēs. Celtniecībā mērniecība ir nepieciešama, priekš tam, lai kontrolētu ēku un būvju ģeometrisko precizitāti. Pats mērnieks būs vajadzīgs zemes pārvaldībā, tā kā zemes kadastrs nemaz nevar iztikt bez precīzas objektu lieluma un atrašanās vietas noteikšanas, piemērojot profesionālus instrumentus, tādējādi nevar būt īstenota kadastrālā uzmērīšana. Savukārt meliorācijas kadastrs ģeodēziju izmanto, priekš tam, lai identificētu valsts, pašvaldību robežas, zonas ar īpašiem nosacījumiem, kā piemēram, ūdensnotekas. Kartogrāfijā ģeodēzija jau ir atkarīga no topogrāfiskiem apsekojumiem, priekš tam, lai tiek veidots topogrāfiskais plāns un kartes. Tiek veikts arī ģeodēziskais un kartogrāfiskais darbs, lai nodrošinātu valsts aizsardzību un drošību. Ģeodēzija, topogrāfija vai navigācijas sistēma būs nozīmīgas jomas priekš valsts bruņotiem spēkiem.

Latvijas mērnieks – ko tieši veic un kur tieši var atrast?

Šodien jau ir tik daudz iekārtu, priekš tam, lai īstenotu vajadzīgos izmērījumus, kad ar to nesaistītam cilvēkam par to nav nekādas skaidrības, līdz ar to eksistē speciālisti, kas nodrošina pilu pakalpojumu piedāvājumu. Izvēloties kompāniju, priekš tam, lai aprēķinātu cik dziļi ir karjeri, nepieciešams pārliecināties par tehnoloģiju pieejamību tajā. Šajā gadījumā nevar iztikt bez tādām lietām, kā piemēram, 3d skenēšana vai arī lāzerskenēšana. Kad Jums nepieciešams pārdalīt savu zemes gabalu, bez šaubām būs vajadzīgi zemes ierīcības projekti, kur Latvijas mērnieks ne tikai izstrādā projektu, bet arī īsteno to, bet Jums pēc tam tiks izdots pavisam jauns zemes robežu plāns. Bez šaubām, kad nepieciešama topogrāfija cena būs ne maz svarīgs faktors, tādēļ vajadzētu salīdzināt tās savā starpā un izvēlēties kompāniju, kas ir vispretīmnākošākā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *