Mūsdienīga cilvēka izvēlēšanās – lēcas. Kādā veidā viņas parādījās?

Šodien lēcas acīm tomēr ir tāds masveida produkts, ar ko īsti nemaz nevar izbrīnīt. Kontaktlēcas tad ir kļuvušas jau par ikdienas daļu bez kuras mēs nevaram apjaust mūsu ikdienu. Kā tieši parādījās kontaktlēcas?Vai spējat iedomāties, bet pirmais, kas pieskārās šai tēmai, tiešām ir pazīstamais Leonardo da Vinči. Šis notikums jau ir aprakstīts grāmatā “Acu kods” ar 1508. gadu. Pats Da Vinči izgudroja šodienas lēcas darbošanās plānu. Tomēr teikt, ka konkrēti viņš būtu kontaktlēcas izgudrotājs īsti nevar. Tieši viņa sekotāju izgudroja kontaktlēcas, piem., nevar nepieminēt filozofu, fiziķi un matemātiķi Dekartu. 1632.gadā viņš uz acīm uzlika stikla trauku, kurš bija pilns ar ūdeni, jo tieši tā Leonardo aprakstīja topošās kontaktlēcas. Tomēr diemžēl valkāt šīs kontaktlēcas uz acīm nemaz nebija iespējams.
Vēl pēc diviem simtiem gadu fiziķis un astronoms Dž.Heršels arī pievērsās pie kontaktlēcām. Viņš ir tas, kas rakstos aprakstīja, kā tad izskatās tās īstās un protams, arī pareizas lēcas acīm.
Bet kurš tad izgatavoja pirmās lēcas acīm no stikla? Tas bija stiklinieks Mullers, un šis neaizmirstamais notikums oftalmoloģijā bija 1888. gadā. Tā galvenā doma nebija sataisīt lēcas acīm. Viņš vienkārši mēģināja izlīdzēt savam draugam redzēt visu krāsās.

Un tagad, pateicoties visiem šiem cilvēkiem, mēs visi varam izmest apnicīgās brilles un nopirkt priekš sevis kontaktlēcas internetā un parastajā veikalā. Bez šaubām, var arī nēsāt brilles, bet ir situācijas dzīvē, kur ērtāk jau ir tad lēcas acīm. Kādā veidā atlasīt šī veida produktu?

Uzzināt vairāk – http://riga.pilseta24.lv/zina?slug=izvelies-labako-savam-acim-acuvue-oasys-lecas-ac805550a0/3250165

Lēcas internetā vai veikalā, kā tad nepazust dažādībā?

Jebkādas kontaktlēcas internetā vai arī optikas salonā tiek iedalītas dažādos veidos un tipos atkarībā no to mērķa, materiāla, nēsāšanas režīma vai maiņas perioda. Tas ietekmē ne tikai Jūsu izvēli, bet arī jebkuras lēcas cena būs atkarīga tieši no minētiem kritērijiem.

Lēcas acīm pēc to izejmateriāla parasti tiek iedalītas cietajās un mīkstās kontaktlēcās. Cietas var kā būt gaisa caurlaidīgas, tā arī nē. Bet mīkstās lēcas ir visbiežāk sastopamas mūsdienu lietotāju vidū un tās ir hidrogēla vai silikona hidrogēla lēcas.

Pēc to valkāšanas tipa, kontaktlēcas varētu dalīt kā dienas, kuras tiek izņemtas vakarā, elastīgas, ko izņem pēc dažām dienām, ilgstošas un nepārtrauktas, kur nēsāt lēcas līdz pat 30 dienām.

Kontaktlēcas var grupēt pēc nomaiņas termiņa: tradicionālās lēcas, kuras nēsā no sešiem mēnešiem un līdz pat vienam gadam. Plānveida kontaktlēcas – vienas dienas, 2 nedēļu, mēneša lēcas. Bez šaubām, vienas dienas lēcas cena būs lielāka ja skatās ilgtermiņā nekā, piemēram, 30 dienu. Tomēr viendienas kontaktlēcas būs domātas ļoti jūtīgām acīm.

Vēl lēcas iedalās pēc krāsas un pēc šī faktora kontaktlēcas interneta veikals var nodrošināt gan tās, kas nemaina krāsu, gan tonētas, kā arī krāsas ar nelielām vai diezgan ievērojamām acu krāsas izmaiņām. Lēcas, kuras domātas vien, lai izmainītu acu krāsu, var ražot ar nulles dioptriju.

Kā redzams kontaktlēcas internetā vai pat optikas veikalos ir ļoti dažādas, Jums tikai jāatrod personīgs izvēles variants!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *