Meklē, kur nomainīt ziemas riepas pret vasaras?

Mašīnas riepu obligāta nomaiņa Latvijā ir nepieciešama divas reizes gadā – oktobrī kā arī maijā. Tādēļ, automašīnu šoferus var iedalīt divās grupās. Viena daļa izvēlas savām mašīnām uzstādīt vissezonas riepas, tādējādi sezonai mainoties zūd problēma par jaunu riepu meklēšanu vai esošo maiņu. Bet, otra grupa izvēlas riepu komplektu mainīt divas reizes gadā. Galvenais, kas jāatceras jebkuram auto īpašniekam, ir regulāra riepu tehniskā apskate un arī riepu remonts, lai braucienu laikā nebūtu nepatīkami pārsteigumi. Šim mērķim lieliski funkcionē riepu serviss kā arī tā zinošie darbinieki, kuri allaž tev palīdzēs ne tikai ar riepu pārbaudi, bet arī padomiem kā arī ieteikumiem.

KĀDA TIPA RIEPAS IZVĒLĒTIES?

Autovadītājiem pastāv vairākas izvēles saistībā ar riepām, kas tiek izmantotas automašīnai ikdiena. Ziemas un vasaras riepu kmplekti vai arī vissezonas riepas, kas nav jāmaina tik bieži, taču jāseko līdzi to nolietojumam vismaz divas reizes gadā mainoties sezonām. Vissezonas riepas ir ieteicams izmantot, ja termometra stabiņš aiz loga nemēdz nokristies zemāk par 0 grādiem un vasaras mēnešos to protektors var nodilt ātrāk. Visiem riepu veidiem galvenā atšķirība ir ķīiskajā sastāvā, tādēļ ar vasaras riepām ziemā un ziemas riepām vasarā, braukt ir nedroši, kā arī vissezonas riepu ķīmiskais sastāvs paredz, ka tām ir nepieciešama regulāra apkope, tādēļ uzskats, ka vissezonas riepas neprasa nekāda veida apkopi visu cauru gadu ir mīts.

AUTO RIEPAS UN RIEPU DISKI.
Jebkurā auto servisā vai riepu garāžā ir iespēja pārbaudīt ne tikai riepu tehnisko stāvokli, bet arī riepu diskus. Diski var būt izdatavoti no dažādiem materiāliem, taču vispopulārākie ir lietie, jeb vieglmetāla diski. Daudziem būs pārsteigums par to, cik ļoti liela loma patiesībā ir auto diskiem, jo no to stāvokļa un tieši ģeometrijas ir atkarīgi vairāki parametri, ieskaitot dinamiku un stabilitāti uz ceļa braukšanas laikā. Šī iemesla dēļ pat neliela bukte vai ieloce diskā var radīt būtisku atšķirību braukšanas kvalitātē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *