Kāpēc cilvēki izvēlas izmantot uztura bagātinātāju – kolagēnu?

Pats kolagēns ir un būs pats galvenais strukturālo olbaltumvielu veids organismā, kam ir nozīmīga vieta veselīgu muskuļu, ādas kā arī citu organisma audu formēšanā. Bez tam dabiskais kolagēns ir bāze sarežģītākām ķermeņa struktūrām, piemēram, zobiem, kauliem, skrimšļiem un arī iekšējiem cilvēka orgāniem.

Pats kolagēns saglabā mitruma līmeni ādā, kurš palīdz būt stingrai, gan arī minimāli aizsargā ādas augšējo slāni no ultravioleto staru ietekmes. Citiem vārdiem, kolagēns būtu būtiska Jūsu dermas daļa, tieši bez kā tā nespēj saglabāt savu elastību un veselīgo izskatu. Kāpēc cilvēkiem patīk uztura bagātinātāji un to izmantošanā nokļūst dzeramais kolagēns vai pulveris? Vienkārši 30 gadu vecumā olbaltumvielu sintēze uzsāk strauji mazināties, kas tieši noved pie pašas ādas plānuma, tvirtuma zuduma un arī sausuma. Parādās pirmās grumbiņas, kauli un locītavas paliek vājākas, kā arī ķermeņa sevis dziedināšanas spējas samazinās. Tādēļ kolagēna lietošana kļūst tieši par ikdienas daļu vairumam no mums.

Trīs vai arī pieci kolagēna veidi?

Visizplatītākie kolagēna veidi cilvēka ķermenī, saskaņā ar zinatnieku redzējumu, ir I, II, III, IV, V un X. Pirmais tips jau ir sastopams 90% audos. Tas sastopams dermā un tiek nosaukts tieši par pamata kaulu organiskā sastāva sastāvdaļu. 1. veida kolagēns ļauj veidot cīpslas, muskuļu un skeleta sistēmas saites kā arī organisma iekšējos orgānus. Otrais tips ir šķiedraudu kolagēns. Atrasts locītavās, acu apvalkā. Trešais tips ir zarnu, muskuļu un asinsvadu sienās. IV tipa olbaltums veido šūnu pamatmembrānas, kuras balsta audu šūnas, 5. tips atrodas uz šūnu, matu un placentas virsmas, taču X tips veicina kaulu atjaunošanos, augšanu, locītavu skrimšļa attīstību un pārveidošanu. Dažādi uztura bagātinātāji parasti iekļauj dzīvnieku un arī jūras produktu kolagēnu. Liellopu kolagēnu galvenokārt pārstāv II un III tips. Viennozīmīgi tas ir un paliks piesātināts ar glicīnu un prolīnu, turklāt dotais kolagēns muskuļiem būs labākais risinājums. Zivs produktu kolagēns (1., 2., 3. tips) viegli absorbējas un arī nodrošina gremošanu. Viennozīmīgi šis jau ir visefektīvākais olbaltums, kas veicina atbalstu ķermeņa iekšējiem orgāniem, asins vadiem, kauliem, locītavām un vēl ādai. Tāpēc, ja tiks izvēlēts kolagēns ādai, matiem vai arī kolagēns locītavām, tad tas ir izgatavoti no jūras produktiem.

Kolagēns kā arī tā pārdevējs – atlases kritēriji

Kolagēna lietošanai ir ļoti daudz norādījumu, taču pirms kolagēns pirkts tiek, vesiet īpašu vērību sekojošiem momentiem. Kāda veida pats kolagēns būtu dominējošais, atceraties, ka tieši pirmie trīs tipi ir it īpaši nozīmīgi cilvēkam. Kolagēna izcelsme – dzīvnieku pats kolagēns, kurš ražots no liellopa, tādā pat veidā kā olu kolagēns, ir cenas ziņā lētāks un var izraisīt alerģiju. Tādēļ tieši jūras kolagēna lietošana būtu labaka. Ikkatrs kolagēns, it īpaši kolagēna pulveris varetu būt ar ne visai patīkamu smaku, tādēļ izgatavotāji sastāvam bieži liek klāt sintētiskas smaržvielas, kas samazina produkta kvalitāti. Tad, kad tiek skatīts kolagēns, pirkt labāk tādu, kam tad jau ir dabīgs sastāvs bez jebkādiem ķīmiskiem piemaisījumiem. Protams, nozīmīgs būs ne vienīgi kolagēns, atsauksmes ir ne mazāk būtiskas, un arī tad kolagēna lietošana atnesīs gaidīto rezultātu. Pie tam klientu atsauksmes svarīgi izlasīt arīdzen konkrēti par interneta veikalu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *