Kāds jumta segums uz šodienu būs labākais?

Jumts un paša jumta konstrukcija aizņem svarīgu vietu mājokļa celtniecības budžeta skaitīšanā, tā kā to iespējams uzbūvēt dažādu un varētu būt izvēlētas arī koka kopnes kā dizaina elements. Dažādie jumta konstrukcijas veidi var tik ļoti atšķirties savā starpā, ka ietekmē izmaksas, kas varētu būt kā pieņemamas , kā arī tieši pretēji – ļoti augstas. Jumta segums kā arī tā slīpums var ietekmēt bēniņu iekārtošanu un veido pašas ēkas izskatu. Bez tam nedrīkst aizmirst, kad arī jumta siltināšana ieņem nozīmīgu lomu celtniecības procesa īstenošanā.

Vairāk lasi – https://marupesjumti.lv/

Mūsdienīga jumta uzstādīšana – kādi tad pastāv varianti?

Mājas jumta segums var būt metāla, bitumena lokšņu, dakstiņu, bitumena uzkausējamais jumts, ko izvēlās, kad taisa plakanā jumta māju, un ir nezazbezta šīfera mājas jumts. Kāds jumta segums ir atbilstošākais un kāda jumta uzstādīšana ir piemērota Jūsu gadījumā, jau ir atkarīgs jau no tā, kāda tipa var būt jumta konstrukcija. Vispopulārākie ir un būs divslīpju kā arī viena slīpuma jumti, kur pati uzstādīšana notiek, piemērojot dakstiņu vai šīferi. Savukārt metāla jumti tomēr ir atbilstošākais izvēles variants dārza mājām. Bieži vien sarežgītie tipi jumta konstrukcijām var tikt piemēroti individuāli piemērotiem risinājumiem, tādējādi var veidot ļoti interesantus māju stilus, šajā gadījumā vislabākais jumta segums var būt bitumena loksnes, kuras arī ir izdevīgākais variants.

Kas ir tas, kas ir labakais risinājums – kopnes vai arī jumta spāres

Mājas būvniecībā ļoti bieži ir izmantotas koka kopnes un jumta spāres. Kāds tieši izvēles variants ir labākais? Spāru sistēma vai jumta spāres no vienas puses atbalstās uz mauerlatu, taču no otras puses – uz kores siju. Lai spāres sistēma varētu izturēt nepieciešamo slodzi, tām jābūt savstarpēji savienotām. Kad tiek palielināta slodze, tās tiks balstītas tieši uz statīviem. Savukārt jumta kopnes ir stingrs rāmis, ko parasti pielieto, kad veido slīpus jumtus. Tās pamata lieta jau ir pardalīt slodzi uz konstrukcijas sienām, kurai jumts tiek pakļauts. Parasti koka kopnes ir izgatavotas tieši no augstas klases kokmateriāliem, dēļiem vai apaļajiem kokmateriāliem. Kopnes jau ir izdevīgāks un vēl vienkāršāks variants nekā jumta spāres, tāpēc būvniecībā izvelās tieši kopnes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *