KĀDĒĻ PROTEĪNI IR TIK NOZĪMĪGI?

Kolagēna loma mūsu ķermenī ir ļoti svarīga. Tas ir atrodams jebkuras dzīvas būtnes šūnas, īpaši daudz skrimšļos un kaulos. Kolagēna sintēze cilvēka ķermenī notiek nepārtraukti, taču pēc 30 gadu vecuma palēlinās un cilvēka ķermenis vajadzīgo daudzumu ņem no uzkrātajām rezervēm, tādēļ kolagēna papildus uzņemšana ir svarīga tieši pēc 30 gadu sasniegšanas.

Kolagēns ir nopērkams kā uztura bagātinātājs, tas pavisam noteikti neaizstāj ikdienas, pilnvērtīgās maltītes, kas, starp citu, arī ir lielisks kolagēna uzņemšanas veids. Par kolagēnu var uzzināt vairāk zemāk rakstā!

VAI KOLAGĒNS ATTIECAS TIKAI UZ ĀRĒJĀ IZSKATA UZLABOŠANU?

Viena no svarīgākajām uzturvielām mūsu ķermenī ir proteīni. Kolagēns ir viens no proteīnu veidiem, kas ne tikai tik ražots mūsu ķermenī, bet arī to uzņemam ar pārtiku un uztura bagātinātājiem, turklāt, tas rūpējas par vispārēju ķermeņa funkcionalitāti dienu no dienas. 35% no ķermenī esošā proteīnu daudzuma sastāda tieši kolagēns. Kolagēns ir saistviela, kas palīdz nodrošināt saišu, muskuļu, saistaudu, cīpslu elastību un nodrošina to stingrību. 28 dažādi kolagēnu tipi rūpējas par mūsu ķermeņa pilnvērtīgu funkcionēšanu ikdienā. Pirmā tipa kolagēns ir atrodams pat radzenē un dažādos iekšējos orgānos. Acs stiklveida ķermenī un skrimšļos ir atrodams otrā tipa kolagēns. Ādā un asinsvadu sieniņās ir atrodams trešā tipa kolagēns. Līdz vidēji 25-30 gadu vecumam kolagēna ražošana un sintēze notiek bez pārtraukuma, taču pēc šī vecuma, tempi palēlinās un, galu galā, sākās krājumu tērēšana. Tieši šī iemesla dēļ, kolagēns kā uztura bagātinātājs, ir ieteicams visiem, kuri sasnieguši vismaz 25-30 gadu vecumu.

KĀ KOLAGĒNU PAPILDUS UZŅEMT AR PĀRTIKU?

Kolagēna sintēze notiek augu un dzīvnieku valsts produktos. Dzīvnieku un zivju organismos atrodamais kolagēns tiek hidrolizēts un pārstrādāts uzņemšanai kā uztura bagātinātājs. Kolagēna pulveris tiek veidots no pārstrādātiem dzīvnieku un zivju pasaules kauliem, skrimšļiem un ādām, kuros tas ir atrodams visvairāk. Kolagēns ir atrodams arī ikdienas pārtikas produktos, ko var viegli pagatavot vai atrast veikalos, tostarp, arī dažādās piedevās un pat kakao.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *