Kāda tieši smiltsērkšķu produktu ietekme tieši uz mūsu organismu?

Paši Himalaju kalni parasti tiek dēvēti tieši par smiltsērkšķu dzimteni. Vietējie iemītnieki smiltsērkšķus dēvē par “svētajiem augļiem”. Ķīnā labums, ko tieši sniedz smiltsērkšķu ogas, jau ir zināms veselus divpadsmit gadsimtus. Saskaņā ar to mongoliešu ticējumu, pats Čingishans un arī tā karavīri pirms katras uzvarošās kaujas lietoja konkrēti smiltsērkšķi. Smiltsērkšķu ogas kā arī tā unikalitāte šeit ir zināma arī patlaban. Spilgti oranžajās ogās zinātnieki bija atraduši apbrīnojamu Omega vielu esamību: Omega-3, -6, -9 un reti sastopamās Omega septiņi skābes, protams, arī tās jau ir pārpilnas jau ar minerālvielām un pat dažādiem vitamīniem. Līdz ar to vairākās valstīs daudzus gadsimtus smiltsērkšķi tika lietoti, priekš tam, lai uzlabotu imūnsistēmu, pazeminātu holesterīnu, aizkavēt vecuma pazīmes un dziedētu daudzas ādas slimības.

Smiltsērkšķu ogas – to īpašību uzskaitījums un sastāvs

Smiltsērkšķu ogas satur A, C vitamīnus, kas ir pat daudz vairāk nekā, piemēram, citronā, visus B grupas vitamīnus, P, PP, E un arī K vitamīnu grupas. Tāpēc smiltsērkšķu stādi jau ir tik ļoti unikāli, ka neviens pat cits augs nevar būt līdzvērtīgs. Smiltsērkšķi par terapijas kā arī profilakses līdzekli pārvērš dažādas bioloģiski aktīvās vielas tā sastavā. Šajā augā arī ir atrasti piecpadsmit daudzi mikro elementi. Starp tiem ir: nātrijs, mangāns, alumīnijs, magnijs, kalcijs un dzelzs, titans, silīcijs un arī daudzi citi. Smiltsērkšķis satur ļoti vērtīgu eļļu, beta-karotīnu, organiskās skābes, sterīnus, alkaloīdus, fosfolipīdus, flavonoīdus, fenola skābes, serotonīnu, inozīdus, rutīnu, holīnu, betainu, kumarīnus, pektīna vielas. Visi šāda veida nesaprotamie apzīmējumi atspoguļo, kad smiltsērkšķu augi jau ir sava veida bumba, kura uzlādēta ar veselībai un skaistumam vērtīgākajām sastāvdaļām. Ir pietiekoši vien ar simts gramu svaigo ogu, vai arī, kad tiks izmantota smiltsērkšķu tēja, lai organisms saņemtu gandrīz visu iespējamo uzturvielu un vitamīnu devu, kas nepieciešama dienā. Līdz ar to cilvēki izraugās smiltsērkšķi ziemai, kā savdabīgu veselību stimulējošo ārstniecisko līdzekli. Bez tā visa šo auga plaši pielieto pat medicīnā, ārstējot iekšējo orgānu problēmas, kā arī kā skaistumkopšanas līdzekli.

Smiltsērkšķu sula, tēja, ievārījums, ko tad vēl izmanto cilvēka veselībai?

Interesants fakts, ka pašas smiltsērkšķu ogas var teikt, ka netike izmantotas svaigas. Taču, apstrādātas, kā smiltsērkšķu ievārījums, sula, marmelādes veidā, tiek lietots daudz, bez tam cena nav diezgan liela. Ir diezgan lietderīga smiltsērkšķu tēja, kur pamatā ir smiltsērkšķi un to novārījumi.
Smiltsērkšķi jeb zelta koks būs noderīgi saaukstēšanās gadījumā, jo uzlabo imunitāti, sirds slimības, čūlu un gastrītu ārstēšanu, cīnās ar slimībām ginekoloģijā. Smiltsērkšķu augi tiek izmantoti, lai savestu kārtībā gremošanu, vielmaiņu, izvadītu toksīnus, uzlabotu atmiņu un uzlabotu nervu sistēmu.
Sievietēm smiltsērkšķu ogas jau ir īpaši nepieciešamas, tā kā tieši tās sniedz iespēju saglabāt ādas jaunību, uzlabot hormonālo līmeni kā arī palīdzēt saglabāt reproduktīvās sistēmas veselību. Regulāra augļu lietošana sniedz iespēju izvairīties no dzemdes iekaisuma patoloģiju parādīšanos.
Smiltsērkšķi labvēlīgi ietekmē arī vīriešu organismu. Ogas aizsargā ķermeni no priekšlaicīga vecuma, novērš ar vecumu saistītu izmaiņu parādīšanos prostatas dziedzeros.
Turklāt online vidē būs receptes par to, kādā veidā realizējama smiltsērkšķu sulas pagatavošana mājas apstākļos un daudzas citas, vai arī Jūs varat iegādāties arī gatavo produktu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *