KĀ IZRAUDZĪTIES BĒRNUDĀRZU SAVAM ĶIPARAM?

Pirmsskolas izglītības iestādes gaitu uzsākšana var būt liels notikums ne vien paša bērna, bet arī vecāku dzīvēs, jo mainās jau pierastās ikdienas gaitas un arī iesākas kas jauns. Latvijā bērnu pieteikt bērnudārzu rindā uzreizi pēc piedzimšanas nav obligāta prasība, taču, ņemot vērā milzīgās bērnu dārzu rindās visā valstī, ne vien Rīgā, vecākiem citas iespējas nemaz nav. Tas nozīmē, ka vslabāk piemērotu pirmo mācību iestādi savam ķiparam sākt meklēt un izvēlēties neilgi pirms mazuļa dzimšanas. Ņemot vērā to, ka bērnu uzņemšanai rindā bērnudārzā ir nepieciešams bērna personas kods, to var izdarīt vien tad, kad bērns ir piedzimis. Zināma prakse vecāku vidū var būt bērnu pierakstīt gan privātā, gan valsts pii, jo rinda valsts bērnudārzā, noteikti, pienāks vien pēc trīs gadiem, bet bērna kopšanas atvaļinājums beidzas pēc gada vai pusotra.

KĀ BĒRNUS PIESAKA RINDĀ PRIVĀTĀ IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒ?

Daudziem jaunajiem vecākiem rodas jautājums par to, kā bērnus var pierakstīt rindā bērnudārzā. Tehnoloģijām attīstītais divdesmit pirmais gadsimts dod daudz priekšrocību, attiecīgi tas nozīmē, ka bērnu rindā var pieteikt arī internetā. Privātās mācību iestādes uzņemšana rindā, nereti, ir jāsaskaņo ar iestādes vadību, kas vienmēr laipni visu pastāstīs un arī izskaidros, lai vecāki varētu vieglāk pieņemt lēmumu. Bieži vien, privātajos pii bērni savas gaitas var sākt jau pēc viena gada vai pusotra. Iespēja, ka šajā pat laikā pienāks rinda arī pašvaldības dārziņā ir neprognozējama. Privātais bērnudārzs var būt maksas mācību iestāde, bet, var būt pieejams pašvaldības līdzfinansējums, mācību maksas segšanai un to akceptē visi vecāki, kuru bērni apmeklē šāda veida mācību iestādes.

KĀDA VEIDA AKTVITĀTES SNIEDZ PII?

Daudzi vecāki savam bērnam privāto bērnudārzu izvēlas ne vien pēc lokācijas vietas tuvu mājām, bet arī vairākiem pulciņiem un aktivitātēm, kas tiek piedāvātas fakultatīvi. Bieži vien aktivitāšu sarakstā var būt matemātika, dziedāšanas nodarbības, kāda svešvaloda un arī baseina apmeklējums. Kā zināms peldēšana un arī darbošanās ūdenī ir ļoti aktuālas un vajadzīgas jebkurā vecumā. Ja peldēšanas nodarbības bērniem vada speciālists, tad pievienotā vērtība kļūst vēl lielāka. Arī pašiem mazākajiem var būt iespēja apmeklēt baseinu. Zīdaiņu peldināšana ir ļoti nozīmīga zīdaiņu attīstībai, tādējādi, ja šādas nodarbības notiek bērnudārzā vai nav speciāli jāmeklē citas iespējas to darīt, tas ir liels pluss.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *