Acu ārsts Rīgā un visā Latvijā

Vairāki klienti pilnīgi nesaprot ar ko tad atšķiras optometrists un oftalmologs, vai kas tad būtu optiķis. Tas jau ir tāpēc, kad diezgan daudzus gadus ikviens acu ārsts jau tika dēvēts par okulistu. Laikam ejot, vairākas klīnikas sāka izmantot jauno terminoloģiju, līdz ar to cilvēki palika nesaprašanā, kas tieši ir kas vai tieši pie kāda speciālista ir tieši redzes pārbaude. Tālāk rakstā centīsimies uzzināt, ar ko nodarbojas visi šie speciālisti, starp kādām specialitātēm ir starpība, bet starp kurām tās nav(vairāk informācijas te – https://www.redzesparbaude.lv/optometrists/). Tā arī varēsiet noskaidrot, kur atrast ārstu un kam tieši pievērst uzmanību.

Kas jau var pārbaudīt acis?

Ir nepieciešama acu pārbaude un arī vajadzīgs acu ārsts, bet nav skaidrs kāds būs piemērotākais? Mūsdienās medicīnas iestādē visbiežāk varēsiet sastapt vārdu oftalmologs un optometrists, taču vai jau šis jau ir tas pats? Šie okulisti īsteno redzes pārbaudi, kā arī tiem vienmēr būs ārstējošās personas sertifikāts, bet atšķirība starp tiem ir. Optometrists pārbauda pamata redzes funkcijas – var konstatēt tuvredzību, tālredzību, kā acis redz kopā, un tad, ja ir noteikta kāda novirze, kur jau ir nepieciešama ārstēšana, šajā gadījumā cilvēks jau tiek nosūtīts pie ārsta. Un tieši oftalmologs acu ārsts jau ir tas speciālists, kas tad dara detalizētu izmeklēšanu un vēl profilaktiskās darbības. Parasti oftalmologs var tikt dēvēts arī par okulistu. Ja klientam ir nepieciešama ārstēšana un citas manipulācijas, attiecīgi kvalifikācijai ārsts veic medicīnisku vai jau ķirurģisku ārstēšanu. Turpretim, optiķis ir tas speciālists, kas izgatavo koriģējošās brilles jau pēc acu speciālista receptes. Nenoliedzami, tagad ir populāra kvalifikācija optiķis-optometrists, kas jau var veikt parastu acu pārbaudi, kā arī izveidot brilles.

Profesionāls okulists – kādiem kritērijiem un īpašībām jāatbilst?

Brīdī, kad ir vajadzīgs acu ārsts, pats pirmais, kas tieši ir jāsaprot – nepieciešama ārstēšana vai vienkārša acu pārbaude. No tā izriet, kāds tad okulists būs nepieciešams – oftalmologs vai arī optometrists. Optometrists pārbaudīs redzi, savukārt oftalmologs acu ārsts jau veiks ārstēšanu. Savukārt, ja jūtat, ka koriģējošās brilles palikušas par vāju, var būt, ka Jums pietiks arī ar optiķi – optometristu, kas spēs pārbaudīt Jums redzi un uzreiz izgatavot brilles. Katrā izkārtojumā, kā oftalmologs, tā arī optometrists jau ir mediciniskā persona un tiem ir jābūt kvalifikācijas sertifikātiem, kurus var pārbaudīt. Nākamais būtu iegūt rekomendācijas tieši par acu ārstu. Protams, vienmēr būs parocīgi, ja iespējams attālināti pieteikties uz konsultāciju, kā arī vietnē atrast izmaksas acu pārbaudei. Acu redze ir svarīga lieta, tādēļ tā būtu jāuztic tikai kvalificētam speciālistam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *